SDH Dobré

ROK 2011

13.srpna 2011:PLAKÁT OSLAVY 125 sdh DOBRÉ

V rámci oslav 125. výročí, které se uskutečnily 13. srpna, byla repasovaná cisterna požehnána farářem a znovu zařazena do výjezdu. Sobotní dopoledne na místní návsi se neslo ve slavnostním duchu. Nastoupení hasiči poslouchali projevy řečníků, kteří se střídali u mikrofonu. Vedle nich se skvěla staronová automobilová stříkačka, která prošla důkladnou opravou. Nebylo to náhodou, protože všichni přítomní si připomínali výročí jejich obětavé práce pro obec i okolí.

Žehnalo se novému praporu a po vystoupení mažoretek se oslavenci i návštěvníci přesunuli v průvodu na místní koupaliště, kde slavnost pokračovala do pozdních hodin. Zde si veřejnost prohlédla požární techniku i ukázku zásahu. Zpočátku akci poznamenal déšť, ale později se počasí umoudřilo.

O prospěšnosti hasičské činnosti a opodstatněnosti její finanční podpory nemůže být pochyb a prokázalo se to nespočetkrát. Stačí vzpomenout na povodně před třinácti lety, které ničivě zasáhly rychnovský okres. Tehdy jsme evakuovali dělníky z maringotky na hřišti. Troufáme si tvrdit, že šlo skutečně o lidské životy. Letos, skoro na den přesně, udeřila velká voda znovu, i když naštěstí ne s takovou silou. Přesto naše jednotka evakuovala nedaleký dětský tábor. Zajištění další akceschopnosti a třicetileté stáří vozu byly důvodem k rozsáhlé opravě. Více než dvě třetiny z 1,5 milionu korun hradil Královéhradecký kraj, zbytek doplatila obec. O činnost ve sboru je zájem a plánuje se i kroužek pro nejmenší.

V r. 1890 měli doberští hasiči 19-20 členů. Dnes má sbor 52, z nichž 13 tvoří výjezdovou jednotku.

Přesunout se na začátek